هنر در حوزه
57 بازدید
موضوع: ارتباطات
نحوه تهیه : فردی
تعداد شرکت کننده : 0

جهت‌گيري حوزه در عرصه هنر اميدوار کننده ولي ناکافي است

________________________________________

  مدير خانه هنر و انديشه مرکز پژوهش‌هاي اسلامي صدا و سيما گفت:جهت گيري کلي حوزه در عرصه هنر اميدوار کننده ولي ناکافي است. 

________________________________________

حجت الاسلام احمد اسفنديار، در گفت‌وگو با مرکز خبر حوزه با بيان اين که مهم‌ترين شاخص هنر ديني در قالب‌هاي مختلف، داشتن هدف متعالي است،اظهار داشت:خوشبختانه در ساليان اخير حرکت هاي خوبي در مراکز علمي و پژوهشي حوزوي در راستاي آموزش هاي هنري طلاب صورت پذيرفته است که البته هنوز کافي نيست و بايد در اين خصوص بيش از اين ها کار شود.

وي افزود:به اعتقاد بنده حوزه مي بايست نسبت به آموزش و حمايت از طلاب مستعد و علاقه مند به کارهاي هنري،برنامه ريزي بيشتر و جدي تري داشته باشد.

حجت الاسلام اسفنديار،همچنين با بيان اين که ما در حال تجربه يک نظام ديني کاملا نوپا و کم سابقه مي باشيم،گفت:واقعيت امر آن است که حوزه و روحانيت به عنوان برپا کننده اين نظام منحصر به فرد ديني بايد کاري کنند تا دين محوري در همه بخش هاي نظام نمايان شود و يک الگوي تمام عيار از يک نظام اسلامي را نمايش دهد.

هم سنتي هم مدرن چاره کار است

مدير خانه هنر و انديشه مرکز پژوهش هاي اسلامي صدا و سيما در ادامه ضمن انتقاد نسبت به اين که هنوز مباحث هنر و رسانه ديني در کشور تئوريزه نشده است،تصريح کرد:اين انتظار از مجموعه حوزه وجود دارد که بيش از پيش به عرصه هاي هنري توجه داشته باشد و به ويژه در کنار استفاده از شيوه هاي سنتي ،از روش هاي مدرن و ظرفيت هاي مثبت هنري براي تبليغ و ترويج دين مبين اسلام بهره ببرد.

وي اضافه کرد:يکي از عرصه هايي که نياز داريم در شرايط کنوني از نگاه ديني ورود تخصصي به آن داشته باشيم همين بحث هنر است به ويژه در بخش سينما و رسانه که اين ضرورت دوچندان مي شود.