فقه آفتاب
50 بازدید
موضوع: فقه و اصول
نحوه تهیه : فردی
تعداد شرکت کننده : 0

                                فقه آفتاب" درس خارج فقه امام خمینی(ره)

در ایام ا... دهه ی فجردرس خارج فقه امام خمینی(ره) برای اولین بار از رادیو معارف پخش می شود.

 احمد اسفندیار مدیر روابط عمومی رادیو معارف طی مصاحبه ای گفت: در آستانه ی دهه فجر با همکاری موسسه ی تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) درس خارج فقه حضرت امام خمینی(ره) با نام «فقه آفتاب» برای اولین بار از رادیو معارف پخش خواهد شد وخورشید فقه امام از این رسانه دینی طلوع می کند. و این بار در آغاز بیست و نهمین بهار انقلاب، صدای امام خمینی(ره) را در چهره یک فقیه اندیشمند نیز از رادیو معارف می شنوید.

احمد اسفندیار با اشاره به جایگاه رفیع علمی و فقهی حضرت امام خمینی(ره) گفت: حضرت امام(ره) قریب به 14 سال معارف اهلبیت و فقه را در عالی ترین سطوح در حوزه علمیه نجف تدریس می نمود و به عنوان یکی از مجتهدین صاحب رأی در فقه، اصول، فلسفه و عرفان و اخلاق شناخته می شد اما متاسفانه هیچ یک از این مباحث ارزشمند برای نسل آینده و عاشقان اندیشه امام راحل ضبط نشده است.

مدیر روابط عمومی رادیو معارف با بیان اینکه تنها 83 جلسه از درس خارج فقه حضرت امام (ره) از سلسله مباحث صلاه شده و آماده پخش است افزود: این مباحث از سوی یکی از شاگردان حضرت امام(ره) ضبط و جمع آوری شده بود که در زمان سلطه بعثی ها به عراق آن را در زیر زمین منزلش دفن کرده بود و پس از سقوط صدام به همت و تلاش مسئولان محترم موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام(ره)کشف و کیفیت صوتی آن جهت توزیع و پخش و بهره مندی علاقمندان آماده گردیده است.

وی تصریح کرده این برنامه برگرفته از درس خارج فقه مبحث صلاه حضرت امام خمینی(ره) است که طلاب و فضلای محترم حوزه می توانند از یازدهم بهمن ماه روزهای پنج شنبه ساعت 20:00 و تکرار آن را روزهای شنبه ساعت 6:20 از رادیو معارف روی موج AM ردیف 1071 و موج FM شنونده باشند.